Rektör Budak’tan; Gaziemir, Ödemiş, Tire ve Bayındır’daki birimlere ziyaret

Prof. Dr. Budak, Ege Üniversitesinin; Gaziemir, Ödemiş, Tire ve Bayındır’da yer alan  birimlerine gerçekleştirdiği ziyaretlerde öğrencilerle birlikte çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi. Rektör Budak’a ziyaretleri esnasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan da eşlik etti. 

Ödemiş Sağlık Bilimleri Fakültesi akademik kuruluna katılan Prof. Dr. Necdet Budak, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Öznur Usta Yeşilbalkan ve öğretim üyeleri ile bir araya gelerek sürdürülen bilimsel çalışmaları ve akademik faaliyetleri değerlendirdi. Öğrencilere yönelik oluşturulan kütüphane ve okuma salonunun açılışını gerçekleştiren Prof. Dr. Budak, daha sonra Fakülteden emekli olan Öğr. Gör. Fatma Okan’a plaket takdim etti. Prof. Dr. Budak, “Hocamıza yıllar boyunca üniversitemize sağladığı değerli emekleri için teşekkür ediyor, hayırlı bir emeklilik yaşamı diliyorum” diye konuştu.

Ödemiş MYO’da Toprak Analiz Laboratuvarı açıldı

Ödemiş Meslek Yüksekokulunda Müdür Prof. Dr. Betül Avcı ve yüksekokul akademisyenleriyle buluşan Prof. Dr. Budak, akademik faaliyetler ve program içerikleri üzerine fikir alışverişinde bulundu. Toprak Analiz Laboratuvarı’nın açılışını gerçekleştiren Prof. Dr. Budak, “Çevre ve tarım sektörlerinde tarımın sürdürülebilirliği, tarımsal teknolojinin ilerlemesi, sektördeki yenilikler ve toprak analizlerinin önemi üzerine odaklanarak hazırlanan laboratuvarımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Serada yetiştirilen çiçekleri inceledi

Ziyaretlerine Bayındır Meslek Yüksekokulu ile devam eden Prof. Dr. Budak, burada MYO Müdürü Doç. Dr. Ali Salman eşliğinde akademik kadroyla bir araya geldi. Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Programının uygulama alanlarından olan yeni yapılan modern serada yetiştirilen süs bitkilerini inceleyen Prof. Dr. Budak, Moda Tasarımı Bölümü öğrencilerinin hazırladıkları sergiyi gezdi. 

Rektör Budak öğrencilerle masa tenisi oynadı

Tire Organize Sanayi Bölgesinde yer alan EÜ Tire Kutsan MYO TOSBİ Yerleşkesini ziyaret eden Rektör Budak, MYO Müdürü Prof. Dr. Nayil Dinkçi ve akademisyenlerden yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Öğrencilerle keyifli bir sohbet gerçekleştiren Prof. Dr. Budak, onların sorunlarını ve önerilerini dinledi. Rektör Prof. Dr. Budak ayrıca öğrenciler tarafından düzenlenen masa tenisi turnuvasına katıldı. Yerleşke bahçesine zeytin fidanı diken Prof. Dr. Budak, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize yeşil bir miras bırakmanın ve doğayı korumanın önemini vurguladık. Öğrencilerimize sağlıklı ve huzurlu bir gelecek diliyorum” dedi.

Rektör Prof. Dr. Budak, EÜ Havacılık Meslek Yüksekokuluna yaptığı ziyarette MYO Müdürü Prof. Dr. Rüstem Barış Yeşilay ve akademisyenlerle eğitim programlarının değerlendirildiği bir toplantı gerçekleştirdi. MYO Yerleşkesinde öğrencilerle bir araya gelen Prof. Dr. Budak, öğrencilerin gelecek planları hakkında keyifli bir sohbet gerçekleşti. MYO Müdürü Prof. Dr. Yeşilay, ziyaret esnasında Prof. Dr. Budak’a helikopter maketi hediye etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x